Celia, potraviny bez pšenice

Celia, potraviny bez pšenice
Zdroj: bigstockphoto.com

Distribúcia produktov Schär a predaj bezlepkových potravín

Bezlepkové výrobky talianskej firmy Schär sú určené ľuďom, ktorí majú diagnózu celiakia; t.j. intolerancia na lepok.

Bezlepkové produkty vyhľadáva stále väčšie množstvo ľudí bez ohľadu na vek. Neustále stúpa počet ľudí s oficiálnou diagnózou celiakia, avšak ľudí zaujímajúcich sa a konzumujúcich potraviny bez  lepku je podstatne viac.

Zaregistrované problémy distribúcie výrobkov Schär môžu skomplikovať dostupnosť celiatickej výživy v lekárňach. Na Slovenskom trhu nebol donedávna obchod zameraný čisto na bezlepkové potraviny. Bezlepkové výrobky si mohli celiatici zakúpiť v obchodoch špecializovaných predovšetkým na biopotraviny.

Bezlepkový obchod „Celia, potraviny bez pšenice“ je 1. kamenný obchod špecializovaný  výlučne na bezlepkové produkty. Bol otvorený začiatkom roku 2009, sídli na Záporožskej ulici 6 v Bratislave, v tzv. centre Gercenova.

Okrem iných potravín bez lepku obchod ponúka bezlepkové výrobky talianskej firmy Schär.

Od júla predajňa „Celia, potraviny bez pšenice“ ponúka predaj aj cez internetový obchod – bezlepkový obchod s možnosťou doručenia potravín priamo k zákazníkovi. V budúcnosti pripravuje vydať publikáciu “Celiakia-recepty“. Predajňa má záujem vyjsť v ústrety všetkým lekárňam, ktoré majú problémy s dodávkou výrobkov najväčšieho výrobcu potravín bez lepku-Schär, ako aj iných výrobcov bezlepkových produktov.

 

   

Celia, potraviny bez pšenice
Záporožská 6 (Centrum Gercenova)
851 01 Bratislava
web: www.celia.sk
e-mail: celia@celia.sk
tel. číslo: 0910 218 987

Autor článku: PR článok

Dátum zverejnenia: