NsP Partizánske sa dištancuje od výzvy vláde z hornej Nitry

Nezisková organizácia Nemocnica s poliklinikou v Partizánskom sa dištancuje od vyhlásenia, ktoré na dnešnom stretnutí v Prievidzi prijali zástupcovia Združenia miest a obcí Slovenska a riaditelia troch nemocníc v Bánovciach nad Bebravou, Bojniciach, a Handlovej. 

Vo vyhlásení vyzývajú vládu SR, aby zabezpečila splnenie svojho uznesenia číslo 266, ktoré prijala na výjazdovom zasadnutí 30. apríla tohto roka v Prievidzi, o uhradení uznaných zdravotných výkonov, poskytnutých poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) v tomto regióne. Spomínajú v ňom aj nemocnicu v Partizánskom. Riaditeľ NsP v Partizánskom Jozef Václav pre TASR v tejto súvislosti uviedol, že "v súčasnosti sa končia rozhovory s VšZP o ďalšom financovaní ich nemocnice a doterajší stav rokovaní naznačuje, že budú vytvorené potrebné podmienky pre jej stabilný rozvoj. Z toho dôvodu zástupcovia mesta a nemocnice Partizánske nevideli dôvod, aby sa zúčastnili na stretnutí primátorov, starostov a zástupcov nemocníc v Prievidzi".

Podľa vyhlásenia, ktoré prijali na zasadnutí v Prievidzi, od prijatia spomínaného uznesenia vlády už uplynuli štyri mesiace, nebolo však doteraz naplnené. V tom čase tohoročný dlh VšZP voči uvedeným nemocniciam, ktorý bol poisťovňou uznaný, ale vykázaný ako nadlimitný, predstavoval 20 miliónov Sk (663.878 eur). V súčasnosti však už presiahol 40 miliónov Sk (1,328 milióna eur). Z tohto dôvodu, ako sa uvádza vo vyhlásení, hrozí zníženie včasnosti, dostupnosti a kvality zdravotníckych služieb pre takmer 220.000 obyvateľov.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: