Letecká vojenská nemocnica rozšírila pôsobnosť na okres Košice-okolie

Minister obrany SR František Kašický dnes počas pracovného výjazdu v Košiciach slávnostne vyhlásil rozšírenie územnej pôsobnosti Leteckej vojenskej nemocnice (LVN), a.s. Košice, ktorá bude oddnes slúžiť aj obyvateľom okresu Košice-okolie.

"Rezort obrany nevstupuje do procesu slobodnej voľby lekára a zdravotníckeho zariadenia. My len reagujeme na požiadavku starostov obcí a Obvodného úradu Košice-okolie, ktorí prejavili záujem o služby tejto nemocnice. Ministerstvo zdravotníctva ani Veliteľstvo vojenského zdravotníctva s rozšírením pôsobnosti nemocnice nemalo žiadne problémy," povedal Kašický krátko po odhalení nálepky na vstupných dverách nemocnice s informáciou o rozšírení pôsobnosti zariadenia.

Letecká vojenská nemocnica v Košiciach je spolu s ďalšími dvoma vojenskými zariadeniami v Bratislave a v Ružomberku zaradená do zoznamu minimálnej siete poskytovateľov zdravotníckej starostlivosti a okrem úloh klasickej zdravotníckej akciovej spoločnosti musí plniť úlohy súvisiace s obranou a členstvom Slovenska v NATO. "Nemocnicu sme preberali s výrazne negatívnym hospodárskym výsledkom. V čase prevzatia tu bola strata vyše 22 miliónov korún. Po prijatí konkrétnych opatrení nemocnica už v tomto roku skončí s pozitívnym hospodárskym výsledkom, ktorý bol naplánovaný až na rok 2009," dodal Kašický.

Okres Košice–okolie má 112 tisíc obyvateľov v 114 obciach a mestách, ktorí doposiaľ nemali vlastnú nemocnicu s poliklinikou a boli odkázaní na služby súkromných odborných ambulancií na viacerých miestach v Košiciach.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: