Učitelia z Partizánskeho opäť darovali krv pre chorú kolegyňu

Učitelia z Partizánskeho opäť darovali krv pre chorú kolegyňu
Zdroj: bigstockphoto.com

Učitelia zo Základnej školy na Nádražnej ulici v Partizánskom darovali dnes bez nároku na odmenu, už druhý raz v tomto roku bezplatne krv pre svoju ťažko chorú kolegyňu. Má problémy so zrážanlivosťou krvi a už niekoľko mesiacov sa lieči v Bratislave.

K dobrovoľnému darcovstvu krvi vyzvali aj učiteľov zo všetkých škôl v meste a prostredníctvom letákov, ktoré roznášali žiaci, požiadali o pomoc aj ostatných obyvateľov. Podľa slov jednej z organizátoriek a priateľky chorej učiteľky Jany Artamonovovej, na výzvu bol veľmi pozitívny ohlas. Bezplatne prišlo darovať krv 50 darcov, medzi nimi aj tri policajtky. Ako povedala jedna z nich, prvodarkyňa podporučíčka, urobili tak zo solidarity, pretože chorá učiteľka je manželkou ich kolegu.

Za darcami prišiel s mobilnou odbernou jednotkou kolektív zdravotníčok z trnavského pracoviska Národnej transfúznej služby SR pod vedením lekárky Margity Džodbovej. Na provizórnu transfúznu stanicu premenili priestory školskej družiny. Učitelia veria, že sa ich kolegyňa čím skôr uzdraví, a ak bude treba, zorganizujú takúto akciu opäť.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: