V okrese Prievidza vyhlásili chrípkové prázdniny pre ZŠ a SŠ

Chrípkové prázdniny vyhlásili od stredy 31. januára do odvolania plošne pre všetky základné a stredné školy v celom okrese Prievidza.

Riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Bojniciach a regionálny hygienik Gabriel Šimko uviedli, že dôvodom je prudký nárast ochorení na chrípku a chrípke podobné choroby dýchacích ciest žiakov v jednotlivých školách. V pondelok uzatvorili individuálne päť škôl v Prievidzi, Novákoch a v obciach Kľačno a Tužina, kde pre chorobu chýbalo viac než 30 percent žiakov a študentov. Dnes podobnú situáciu nahlásili z ďalších siedmich škôl. Chrípkové prázdniny sa dotýkajú vyše 20 tisíc žiakov a študentov z 59 školských zariadení.

Od pondelka tohto týždňa zatvoril RÚVZ všetky školy v druhom hornonitrianskom okrese Partizánske. Podľa prvých informácií lekárov z ambulancií prvého kontaktu, počet nových ochorení skutočne poklesol. Bližšie informácie o vývoji chorobnosti v oboch okresoch budú mať pracovníci RÚVZ koncom tohto týždňa, keď vyhodnotia štatistiku od všetkých lekárov v oboch okresoch. Chrípka na hornej Nitre zatiaľ prebieha štandardne, zatiaľ neboli hlásené žiadne zdravotné komplikácie, konštatoval Šimko.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: