Združenie Osmijanko odovzdalo v NsP Partizánske detský kútik

Združenie Osmijanko odovzdalo v NsP Partizánske detský kútik
Zdroj: bigstockphoto.com

Združenie Osmijanko dnes slávnostne odovzdalo do užívania na detskom oddelení v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Partizánskom detský kútik. Bude slúžiť na hry a zábavu malým pacientom rôzneho veku.

Nemocnica vyčlenila na kútik jednu miestnosť, pomohla s jeho vybudovaním a vymaľovaním pestrými motívmi. Združenie zabezpečilo vybavenie kútika plastovým nábytkom, knihami, stavebnicami a inými hračkami, ale aj televízorom, DVD a VHS-prehrávačom a počítačom v hodnote takmer 100 tisíc korún.

Je to v poradí jedenásty detský kútik v nemocniciach po celom Slovensku, ktoré v priebehu uplynulého roka a pol zriadilo združenie Osmijanko. S nápadom prišla riaditeľka združenia Jana Kubranská z Považskej Bystrice počas hospitalizácie svojich detí. Zistila, že odlúčenie chorého dieťaťa od rodiny a ešte bez možnosti hrať a sa inak zabávať sa nepriaznivo odráža na psychickom stave malých pacientov. Nemocnice však nemajú dostatok prostriedkov, aby vytvárali pre liečiace sa deti podmienky na zábavu. Preto založila neziskové združenie, získala pre túto myšlienku sponzorov a začal budovať detské kútiky v nemocniciach.

Malí pacienti si dnes mohli svoj kútik po prvý raz pozrieť a vyskúšať. Všetci sa mu veľmi potešili. Rovnako ako primárka detského oddelenia Margita Cimermanová. Liečia pacientov od detí dojčenského veku až po 19 rokov. Umožnia ho využívať všetkým deťom, ktorým to zdravotný stav a priebeh liečenia dovolí. Kútik im určite pomôže spríjemniť pobyt v nemocnici a dodá psychickú silu. Využívať ho budú aj matky, ktoré su deťmi v nemocnici, konštatovala primárka.

Autor článku: TASR

Dátum zverejnenia: